Dünya' dan Haberler MAKRO manşet

Çin’de yeni karantina dönemi

Çin'de yeni karantina dönemi

Çin’in pandeminin ilk ortaya çıktığı metropol şehirlerinden Wuhan, yeni salgından dolayı teyakkuzda olduğu için bugün yaklaşık bir milyon insanın yaşadığı bir bölgedeki bazı işletmeleri ve toplu taşıma araçlarını geçici olarak kapattı.

COVID ile mücade için çok fazla yatırım yapan Çin, toplu testlere, ticari faaliyetlerde ve insanların hareketlerinde hızlı kısıtlamaya ve yeni oluşan kümelerin genişlemesini engellemek için vakaların sıkı karantinaya alınmasına önem veriyor.

Strateji, Wuhan’ın ve ülkedeki diğer bölgelerin vaka sayısını kontrol altında tutmasına yardımcı oldu, ancak büyük salgınlar sırasındaki sert karantinalar ve yeni vakalar bildirildiğinde potansiyel olarak tekrarlanan kısıtlamaların korkusu ekonomiyi, ticari güveni ve insanların seyahat etme isteklerini olumsuz etkiledi.

Wuhan’ın 900.000’den fazla sakini olan Jiangxia bölgesi, ana kentsel alanlarının Çarşamba gününden itibaren üç günlük bir kısıtlamaya girmesi gerektiğini ve bu süre boyunca birçok büyük grup etkinliğini ve restoranlarda yemek yemeyi, çeşitli halka açık eğlence mekanlarını, tarımsal ürün pazar yerlerini ve küçük ölçekli işletmelerin kapatılacağını belirtti.

Kaynak: Reuters

Related posts

TRON, stablecoin piyasa değeri ile ikinci en büyük halka açık zincir oldu

Kripto para yazarı

Bitfinex soruşturmayla karşı karşıya kalabilir

Kripto para yazarı

Yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 70’i geçti

admin

Yorum Yap