Ekonomi Türkiye manşet Türk Şirketlerden Haberler Türkiye Girişim Örnekleri

Vego girişim, 100 milyon tl değerleme üzerinden yatırım aldı

vego girişim

Vegan ve vejeteryan yemek sipariş uygulaması Vego, pilot bölge olarak seçtiği İstanbul Kadıköy’de hizmete başlıyor.

Pilot bölge olarak Kadıköy’ü belirleyen yerli girişim Vego, sıfır karbon salımı ve sıfır atık politikasıyla çalışan ilk ve tek yemek siparişi uygulaması olacak. Vego’nun misyonu, sürdürülebilir, etik ve sağlıklı bir gelecek inşa etmeye yardım etmek.

Vegan ve vejeteryan mutfağına meraklıların iOS ve Android üzerinden kullanıcakları uygulama, başlangıç olarak Kadıköy bölgesindeki vegan ve vejetaryen mutfağı olan restoranları müşterileriyle buluşturuyor.

vego yatırım aldı
vego yatırım aldı

Üç yatırımcının katıldığı Vego grişiminin 100 milyon TL’lik değerlemeli turu Şerif Araf Doğruer liderliğinde gerçekleşti. Henüz isimleri gizli tutulan iki yatırımcı da projeye katıldı.

Yemek servisi bisikletle yapacaklar

Vegan ve vejetaryen beslenme dünyasına uygun olacak şekilde hizmetini projelendiren Vego, sıfır atık ve sıfır karbon salımı için özel olarak çalıştığı paketleme biçimi ile sadece bisiklet ve elektrikli motor ile servis vermeye başlıyor.

Büyükşehirlerde yaşayan insanlar için yaşam kalitesi ve tüketim alışkanlıklarının iyileştirilmesini hedefleyen uygulama, sürdürülebilirlik, atık politikası iyileştirilmesi ve karbon salımı gibi değerleri ön planda tutarak, yemek siparişi dünyasının örnek modeli olacak bir uygulama olmayı planlıyor.

Gelişen ve değişen dünya modelinde, sürdürülebilir, etik ve sağlıklı bir geleceğin mümkün olduğunu savunan uygulama, teknoloji ve doğayı bir araya getirerek, bitki bazlı beslenen ve beslenmek isteyen kişileri vegan ve vejetaryen mutfağı olan restoranlarla tek çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

Related posts

TMO fındık alım fiyatının detaylarını açıkladı

admin

Flow Coin Nedir? Flow projesi ve geleceği

Kripto para yazarı

Aselsan’dan 2. çeyrekte 2,1 milyar TL’lik net kâr

Kripto para yazarı

Yorum Yap