Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Uruguay Merkez Bankası, tasarruf odaklı kripto para birimi ürünleri nedeniyle Binance’i çağırdı

Uruguay Merkez Bankası, ülkede sundukları kripto bazlı tasarruf ürünleri serisi nedeniyle dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’e bir çağrı yayınladı. Bankaya göre bu tasarruf ürünleri, yalnızca doğrulanmış bankacılık kurumları veya ulusal borsada hisse senedi ihraç eden şirketler aracılığıyla yapılabilir. Uruguay’ın hala kripto para birimine özel bir düzenlemesi yok.

Uruguay Merkez Bankası Binance tasarruf ürünlerini inceleyecek

Kripto para tasarruf ürünleri, dünyanın her yerindeki çeşitli düzenleyici kurumların ilgi odağındadır. Uruguay Merkez Bankası bunları göz önünde bulunduruyor ve ülkedeki ürün portföyü nedeniyle yakın zamanda Binance’e bir çağrı yayınladı. Kuruma göre Binance, bunları düzenleyicilerden herhangi bir kayıt veya yetki almadan tasarruf odaklı alternatifler olarak sunuyor.

Binance cevaplamakta gecikmedi

Kripto para borsası bu iletiyi yanıtlamakta gecikmedi ve binaen Bloomberg Linea’ya, zaten Uruguay Merkez Bankası ile konu hakkında görüşmeler yapıyor. Şirketin savunma yapma ve yatırım ürünlerine bakış açısını açıklama imkanı vardır.

Binance Uruguay, uyumluluk konularına odaklandıklarını ve bu endüstrinin genişlemesinin ve ana akım bir kitleye ulaşmanın tek yolu olarak düzenlemeyi takdir ettiklerini belirtti. Binance ayrıca şunları da açıkladı:

Binance, en güvenli ortamı sağlamak için düzenleyiciler, yasa koyucular, hükümetler ve kanun uygulayıcı makamlarla işbirliği içinde çalışarak kripto ve blok zinciri ekosisteminin geliştirilmesinde küresel olarak öncülük ettiğini pekiştiriyor.

Related posts

Brüt rezervler son bir yılın en düşük seviyesinde

admin

FTX, Dubai’de kripto hizmetleri için tam onay aldı!

Kripto para yazarı

Rus e-ticaret devi OZON, Türkiye’de faaliyete başlıyor

admin

Yorum Yap