Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Solana cüzdanlarına 2 milyon dolarlık hack saldırısı

Solana cüzdanlarına 2 milyon dolarlık hack saldırısı haberimizi yayınlarken farkettik ki Solana ekosistemi en son istismarın kurbanı gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde birkaç kez kesintiye uğrayan Solana’nın başını bu kez milyon dolarlık hack saldırısı ağrıtıyor. Şu ana kadar 8 binden fazla cüzdanın güvenliğinin ihlal edildi ve saldırının kaynağı bilinmiyor.

Kullanıcılar, Phantom, Slope ve TrustWallet dahil olmak üzere sıcak cüzdanlarından bilgileri olmadan fonlarının çekildiğini bildirdi.

8 binden fazla hesap geçirildiği belirtiliyor
Solana cüzdanlarına 2 milyon dolarlık hack saldırısı

Twitter, Solana kullanıcılarının tokenlerin aniden hesaplarından çekildiğini fark eden raporlarıyla dolup taştı. OtterSec’in belirttiğine göre Hala devam eden saldırıda şimdiye kadar 8 binden fazla cüzdan ele geçirildi.

Saldırgan, kullanıcılar adına işlemleri imzalama (yani başlatma ve onaylama) yetkisini elde etti. Bu da tedarik zinciri saldırısı adı verilen bir saldırıda güvenilir bir üçüncü taraf hizmetinin güvenliğinin ihlal edilmiş olabileceğini düşündürüyor.

Solana cüzdanlarına 2 milyon dolarlık hack saldırısı

Saldırıda ağırlık olarak mobil cüzdan kullanıcıları etkilenmiş gibi görünse de gece boyunca yanıt bulunamadı. Blockchain araştırmacısı PeckShield, yaygın saldırının büyük olasılıkla etkilenen cüzdanların arkasındaki kullanıcı özel anahtarlarını çalmak için kullanılan bir “tedarik zinciri sorunu” nedeniyle olduğunu belirtti. Şimdiye kadar zararın yaklaşık 8 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Related posts

Kripto Para Madenciliği (Mining)

admin

IRS, vergide kripto sorusunu genişletiyor

Kripto para yazarı

Orta Afrika Cumhuriyeti Kendi Kripto Parasını Çıkardı

admin

Yorum Yap