Ekonomi Türkiye Enflasyon Tarım Türkiye Ekonomi Haber

Şekere Yüzde 67 Zam Yapıldı

şeker zammı

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’ den yapılan duyuruya göre, yüzde 37 ile yüzde 67 oranında şeker fiyatlarına zam yapıldı.

Türkşeker, 27 Haziran Pazartesi’ den itibaren Tarım Kredi Kooperatiflerine ve zincir marketlere verdiği 50 kilogramlık şeker fiyatlarını 390 TL’ den 650 TL’ ye çıkarttı. Gıda imalatı firmalarına verdiği 50 kilogramlık şekerin fiyatı ise yüzde 37 ile zam ile 500 TL’ den 750 TL’ ye yülseltildi.

Yapılan açıklamada:

“50 kilogramlık polipropilen torbada ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkış satış fiyatı, halkımızın market raflarından kristal şekere uygun fiyata erişimini teminen 27.06.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkşeker Tarım ve Gıda Sanayi A.Ş. ve Tarım Kredi Birlik A.Ş. için KDV hariç 13 TL/kg, diğer tüm müşterilerimiz için KDV hariç 15 TL/kg olarak yeniden belirlenmiştir”

denildi.

İmalatçılar Şekere Ulaşmakta Zorluk Yaşıyor

Denizli’ de lokum ve şekerleme imalatı yapan firmalar, uzun zamandır şeker bulmakta zorluk yaşadıklarını belirtiyor. İmalatçılara verilen şekerin fiyatının zincir marketlerde perakende satış fiyatından yüksek olmasından dolayı zorluk yaşadıklarını anlatan küçük ölçekli imalatçılar ve toptancılar zincir marketlerden alışveriş yapıyor.

Görüştüğümüz zincir market müdürü, toplu şeker alım taleplerinin kişi başı maksimum 2 paket ile sınırlandırıldığını bildirdi.

Related posts

Elma üreticide 2 lira, markette 17 lira

admin

Nizameddin Aşa: “Konut fiyatları ve kiralar düşecek”

admin

Cari işlemleri açığı artarak devam ediyor

admin