Dünya' dan Haberler ENERJİ MAKRO manşet

Rusya’dan yabancı yatırımcıya yasak

Rusya'dan yabancı yatırımcıya yasak

Ukrayna’ya başlattığı savaştan dolayı Avrupa ülkeleri, Japonya ve ABD’nin yaptırımları ile başetmeye çalışan Rusya, yabancı yatırımcılara kritik sektörler için yasak koydu.

Rusya, dost olmayan ülkelerden gelen yatırımcıların enerji projelerinde ve finans sektöründe hisse satışı yapmalarını yıl sonuna kadar yasaklayarak, kendisine karşı başlatılan yaptırımlara cevap verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından bugün imzalanan belgeye göre, Rusya’ya yönelik yaptırımları destekleyen ülkelerin yatırımcılarının ve şirketlerin, bankalarda, stratejik kuruluşlarda, enerji ekipmanı üreten şirketlerdeki varlıklarını, hisselerini satmalarını yasakladı.

Yasak kapsamında, Sahalin-1 petrol ve gaz projesi de dahil olmak üzere, yabancı yatırımcıların hâlâ hisse sahibi olduğu neredeyse tüm büyük finans ve enerji projelerini bulunuyor.

Shell ülkedeki enerji üretim projelerinden çekilmek için seçenekler ararken, Japonya hükümeti Japon şirketlerinin Rusya’daki hisselerini korumaları yönündeki isteğini tekrarlıyor.

Related posts

Ukrayna tahıl gemisi yola çıktı, hedef hergün bir tahıl gemisi

admin

Bitcoin madencilerin zararı 4 yılın en yüksek seviyesine çıktı

Kripto para yazarı

Doların Artışı Piyasayı Sarstı

admin

Yorum Yap