Altcoin haberleri Bitcoin haberleri Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber

Rus yanlısı gruplara 2,2 Milyon Dolar değerinde bitcoin, ethereum ve altcoin bağışlandı

Rus yanlısı gruplara giden kripto para bağışları tespit edildi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Ukrayna’ya yapılan Bitcoin ve Ethereum bağışları oldukça çok konuşulmuştu. Kripto para veri şirketi Chainalysis, kripto para bağışlarının sadece Ukrayna tarafına değil, Rus yanlısı gruplara da gittiğine ilişkin bir rapor yayımladı.

Kripto para veri şirketi Chainalysis, kripto para bağışlarının sadece Ukrayna tarafına değil, Rus yanlısı gruplara da gittiğine ilişkin bir rapor yayımladı. Önemli oranda Tether, Litecoin ve Dogecoin de bağışlanan kripto paralar arasında yer aldı.

“Savaşın başlangıcından bu yana, başta Bitcoin ve Ethereum bağışları olmak üzere toplam 2,2 milyon doların üzerinde kripto para birimi alan Rus yanlısı 54 kuruluş belirledik.

Önemli miktarda Tether, Litecoin ve Dogecoin de gönderildi. Bu fonların büyük bir bölümü paramiliter grupları askeri teçhizatla donatmak için kullanıldı. eş kuruluş 100.000 doların üzerinde, 17 kuruluş 10.000 doların üzerinde ve 35 kuruluş 1.000 dolardan fazla kripto para birimi topladı. Bu kuruluşlara gönderilen kripto bağışlarının, Rus yanlısı propaganda sitelerinin finansmanından dronlar, silahlar, kurşun geçirmez yelekler, iletişim cihazları ve çeşitli diğer malzemeler gibi askeri eşyaların satın alınmasına kadar her şeyi desteklemek için kullanıldığı bildiriliyor. Bu hesapları takip etmek ve tespit edildikçe yenilerini eklemek için kamu ve özel sektördeki ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca, Rus yaptırımlarından kaçınma ve kripto para birimine dayalı kara para aklama ile ilgili diğer göstergelere de yakından takip etmeye devam edeceğiz .”

Related posts

Portekiz bankaları kripto hesapları kapattı

Kripto para yazarı

Bitcoin ve Kripto Paralar’ da Sert Düşüşler

admin

Binance CEO’su CZ ile WazirX Yönetimi Arasında Atışma

Kripto para yazarı

Yorum Yap