Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Robinhood’un kripto birimine 30 milyon dolar ceza

NYDFS, Robinhood’un kripto para koluna para aklamayı önleme, siber güvenlik ve tüketici koruma yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle 30 milyon dolar ceza uyguladı.

New York Mali Hizmetler Dairesi (NYDFS), popüler alım satım uygulaması Robinhood’un kripto para koluna para aklamayı önleme, siber güvenlik ve tüketici koruma yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle 30 milyon dolar ceza uyguladı.

NYDFS amiri Adrienne Harris, salı günü yapılan duyuruda “banka gizliliği yasası/para aklama yükümlülükleri ve siber güvenlik alanlarında New York düzenlemelerine ihlal eden ciddi hatalarından dolayı” Robinhood Crypto’nun devlete 30 milyon dolar ceza ödeyeceğini açıkladı. Harris’e göre, Robinhood’un kripto biriminin şirketin uygunluk ve ıslah çalışmalarını değerlendirmesi için bağımsız bir danışman ile çalışması da gerekecek.

NYDFS’nin muvafakat emrine göre daire, Ocak-Eylül 2019 Robinhood Crypto’yu inceleme altına aldı ve “birimin uygunluk işlevinin birçok alanda ciddi eksiklikleri olduğunu tespit ettiğini” iddia ediyor. Sonrasında soruşturma başlatan NYDFS, Robinhood‘un kripto kolunun banka gizliliği yasası (BSA) ve para aklamayı önleme (AML) düzenlemelerini çeşitli yönlerden ihlal ettiği sonucuna ulaştı.

Şirket biriminin itham edildiği suçlamalar arasında Robinhood’un uygun ölçekli bir işlem takip sistemine geçmemesi veya riskleri yeterli düzeyde ele alabilecek kaynak ayırmaması yer alıyor. Buna ek olarak düzenleyiciler, şirketi denetim anlaşması kapsamında müşterilerin şikayetlerini aktarabileceği bir telefon numarasına internet sitesinde yer vermemek ile de suçluyor.

Related posts

On-chain Analizine Nasıl Bakılır

admin

Binance 6 altcoin için yeni duyuru

Kripto para yazarı

FED faizi 75 baz puan artırdı

admin

Yorum Yap