Blockchain ve Kripto Para Eğitim Kripto Para

Quant (QNT) koin nedir

qnt koin

Quant, özel bir şekilde geliştirilmiş bir protokol olarak, blokzincir ağları ve merkezi ağlar arasında kolayca birlikte çalışma imkanı sunmaktadır. Bu çerçevede de sistem içerisinde birçok farklı ihtiyacı karşılamak amacıyla QNT koin adı verilen bir kripto para birimi sisteme sunulmuştur.

Quant projesi, 2015 yılında Gilbert Verdien tarafından kurulmuştur. Aynı isimli bir token yerel olarak piyasaya sürülürken, bu protokol sayesinde Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) toplu bir şekilde benimsenebilmektedir. Protokolün en önemli amacı, kurumsal düzeyde uygulamalar çerçevesinde geliştirme araçları ile birlikte farklı DLT türlerinin bir arada çalışmasını sağlamaktır.

QNT koin hangi amaçla kullanılmaktadır

Birlikte çalışma imkanı oluşturabilmek için geliştirilmiş bu protokol içerisinde yerel olarak kullanılan token olan QNT ise projenin Overledger DLT ağ geçidine ulaşım imkanı sunmaktadır. Burada Overledger, DLT’ler ile birlikte çalışmanın gerçekleştirilmesinden sorumlu olmaktadır. Quant projesi, bazı blockchain platformları ile uyumlu bir şekilde çözümler sağlarken, kurumsal erişimin merkeziyetsiz yapıya çok daha pratik bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Platformun sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Quant coin sayesinde platformda inşa gerçekleştirmek isteyen her geliştirici işlem yapabilmektedir. Ethereum tabanlı ERC-20 sayesinde oluşturulmuş bu coin karşılığında fiyat para ödemesi yapılmaktadır. Çünkü ağda bulunan lisanslar için ödeme yapmak gerekirken, okuma ve yazma etkinlikleri açısından ödeme yapmak için kullanıcıların token kilitlemesi gerekmemektedir. Sisteme erişmek açısından her kullanıcının belli bir miktar token muhafaza etmesi de gerekirken, bu tokenler ağ üzerinde çok zincirli uygulamaların oluşması açısından bu ağların kullanılması ve erişime açılması açısından özel bir şekilde işleme sahiptir.

QNT koin fiyatı nedir

Quant projesi içerisinde özel bir yapıyla sunulmuş olan bu yerel token, bu yazının hazırlanmış olduğu gün itibariyle 93,20 dolar seviyesindedir. 14,6 milyon arzı bulunurken şuan piyasada 12 milyon ade QNT koin bulunmaktadır. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 428 dolar 2021 yılı Eylül ayında görülmüştür.

qnt koin fiyatı

Related posts

Kripto Para ETF Nedir Neden Önemlidir?

admin

Orta Afrika Cumhuriyeti Kendi Kripto Parasını Çıkardı

admin

Vitalik Buterin’den ağır Michael Saylor eleştirisi

Kripto para yazarı