Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Portekiz bankaları kripto hesapları kapattı

Portekiz bankaları kripto hesapları kapattı

Portekizli yerel bazı bankalar, risk yönetimiyle alakalı endişeleri nedeniyle kripto para borsalarının hesaplarını kapatmaya başladı.

Portekiz kripto firmaları banka hesap kapanışlarından etkilendi

Avrupa kripto merkezi olan Portekiz’in, en büyük bankalarından bazıları dijital para birimleriyle çalışan şirketlerin hesaplarını kapattığı için kripto işletmeleri ve sektörde çalışanlar için çekiciliğini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Bloomberg, borsanın kurucu ortağı ve CEO’su Pedro Borges’den alıntı yaparak, geçen hafta ülkenin en büyük bankası olan Banco Comercial Portugues ve bir başka büyük kurum olan Banco Santander’in Lizbon merkezli Criptoloja’nın tüm hesaplarını kapattığını bildirdi.

Kripto girişimcisi, bu vakaların hiçbirinde resmi bir açıklama yapılmadığını vurguladı. Bu arada, devlet bankası Caixa Geral de Depositos ve Lizbon merkezli BiG de kripto borsa hesaplarını reddetmeye veya kapatmaya başladı.

Portekiz bankaları kripto hesapları kapattı

Portekiz’in kripto işletmeleri ülke dışında hesap açmaya zorlandı

Kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıyın kuralları, genellikle kripto şirketleriyle çalışmayı reddeden borç verenler tarafından belirtilen ana nedenlerdir. Banco Comercial, bazı kuruluşlar için bankacılık hizmetlerinin sonlandırılmasına neden olabilecek şüpheli işlemleri bildirmekle yükümlü olduğunu açıkladı. Bir temsilci, Banco Santander’in “risk algısına göre hareket ettiğini” söyledi.

Sektördeki diğer şirketleri etkileyip etkilemediği belirsiz olsa da, kripto kazançları üzerindeki sıfır yüzde vergisi, uygun yaşam maliyetleri ve ılıman iklimi ile kripto meraklılarını cezbeden Portekiz’de sertleşen bir ortamın işareti olabilir.

Related posts

Borsa kapanışı yükselişle tamamladı

Kripto para yazarı

Deniz Yatırım THY hedefini yükseltti

Kripto para yazarı

TÜİK: Yıllık enflasyon yüzde 79,6

admin

Yorum Yap