Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber Metaverse

Meta’nın metaverse bölümü zarar etmeye devam ediyor!

Reality Labs, 2022 yılının ikinci çeyreğinde 2,8 milyar dolarlık zarar açıkladı.

Meta eski ismiyle Facebook Kaliforniya merkezli bir Amerikan sosyal medya holdingi olarak bilinmektedir. Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın ana şirketi olarak da bilinen Meta’nın metaverse bölümünün 2022 ikinci çeyrek mali raporları açıklandı. Açıklanan verilerde ise metaverse bölümünün yılın 2. çeyreğinde yaklaşık 2,8 milyar dolar kaybettiği görüldü.

Şirketin üç aylık kazanç verilerine yönelik açıklamada bulunan Mark Zuckerberg, veriler zarar ağırlıklı olsa da sonunda trilyonlar değerinde kazançlar sağlanabileceğini ifade etti. Reality Labs olarak bilinen metaverse bölümü, 2022 yılının ilk çeyreğinde de yaklaşık 2,9 milyon dolarlık zarar açıklamıştı. Meta’nın metaverse bölümünün bugüne kadarki zararının ise toplamda 5,77 milyar dolar olduğunu biliniyor. Uzmanlar ise 2022 yılının sonlarına doğru zararların artabileceğini öngörüyor.

Meta’nın hisse senetlerinde de yüzü gülmedi

Facebook’un metaverse sürecine girmesiyle birlikte Meta şirketi, büyük bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Uzmanlar ise bu dönüşüm sonrasında Meta için verilerin pek iç açıcı olmadığını sıklıkla dile getiriyorlar. Üst üste zarar açıklayan Meta şirketinin hisseleri de metaverse sürecinden itibaren oldukça değer kaybı yaşadı. Meta şirketinin hisse başına kazanç tahmini 2,54 dolar iken 2,46 dolar olarak gerçekleşti. Hisse senedi fiyatlarındaki düşüşlere de bakılırsa, yatırımcılar Facebook’un metaverse dünyasına girme planlarına ilişkin çekimserler diyebiliriz.

Related posts

Sand Koin Nedir Nerede Kullanılır

admin

Polygon (Matic) Oyun Platformu Başlatıyor

Kripto para yazarı

Aave DAO, GHO adlı teminat destekli stabilcoin lansmanını onayladı

Kripto para yazarı

Yorum Yap