Madencilerin BTC Satış Baskısı Bitecek Mi

bitcoin madenciliği

Haziran ayının ilk haftasında kripto para piyasasında sert satışların gelmesi ile kripto para birimlerinden çoğu son 4 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Ayı piyasasından Bitcoin madencileri de etkilenerek ellerinde orta ve uzun vadeli tutmak yerine varlıklarını satmaya başladı.

Bitcoin madencilik şirketlerinden bir çoğu, Nisan ayındaki %20-40 arasındaki satışların aksine ürettikleri tüm Bitcoinleri Mayıs ayında piyasada sattı. Halka açık BTC madencilik şirketleri, 2022 Ocak ve Nisan aylarında üretimlerinin %30’unu satarken, Mayıs ayında %90′ ını satışa koydu. Bu oranın daha da yükseleceği tahmin ediliyor.

Halka Açık Madencilik Firmalarının BTC Satışları Kaynak

Çoğu yorumcuya göre Btc üretim maliyeti ile fiyatın birbirine yakın olması sonucu, enerji maliyetlerini karşılamak isteyen madencilik şirketleri Bitcoin i tutmak yerine doğrudan satıyor.

Piyasanın en büyük Bitcoin balinaları olan madencilik şirketlerinin aşırı satış yönlü eğilimleri piyasanın ayı piyasasında olmasına sebep olarak gösteriliyor. Piyasa boğa sezonuna geçerse madencilik şirketleri maliyetleri için çok az bitcoin satarak Hodl yönlü taraf olmaktadır.

Düşen BTC fiyatları madenciliği kârsız hale getiriyor

Bitcoin fiyatı 21.000 doların altına düştüğünde birçok madencilik şirketi BTC fiyatındaki düşüş nedeniyle kârsız hale geldi ve madencilerin bir kısmının makineleri durdurmasına sebep oldu.

Mayıs 2022’de halka açık madencilik firmaları 4.411 Bitcoin sattı. Ocak-Nisan 2022 dönemindeki aylık ortalama satışın neredeyse dört katıydı. 

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75’ten fazla düşerek madencileri tepki vermeye ve mevcut piyasa koşullarına uyum sağlamaya zorladı. Bu, kripto para piyasası için bir barikat haline gelebilir ve BTC ve diğer önemli kripto para birimlerinin fiyatının yeni zirvelere ulaşmasını engelleyebilir.

BTC Fiyatı Yükselir Mi

Piyasalarda Bitcoinin bu seviyelerden tepki alacağı ve yükselişe geçeceği beklentisi hakim olsa da Btc madencileri sadece maliyetleri karşılamak için satışlar olacağını yükseliş trendinde tekrar Hodl etmeye devam edeceklerini belirtiyor.

tr_TRTurkish