Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Kosova, kripto madenciliği yasağını yeniledi

Kosova, Kripto Madenciliği Yasağını Yeniledi

Kosova hükümeti, yükselen enerji fiyatlarından kaynaklı kripto para madenciliği yasağı da dahil olmak üzere önümüzdeki aylar için özel önlemler aldı.

Kosova’daki yetkililer kripto para madenciliği yasağını eski haline getirdi

Kosova’daki yürütme gücü, önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca evler ve işyerleri için yeterli enerji tedarikini sağlamak için belirli adımları onayladı. Tass haber ajansı, ilgili kararnamenin hükümet tarafından bu hafta Priştine’de yayınlandığını bildirdi.

Bakanlar kurulu tarafından kabul edilen önlemler arasında hanelerin ısınma ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak, elektrik dağıtımının güvenliğini garanti altına almak için ülkenin şebeke operatörünün desteklenmesinin yanı sıra tüm kurumlar tarafından tüketimin azaltılmasına yönelik çabalar yer alıyor.

Kosova, kripto madenciliği yasağını yeniledi

180 güne kadar uzatabilecekler

Kosova hükümeti yaptığı açıklamada, temel motivasyonlarının yalnızca kış aylarında yeterli enerji arzını sağlamak değil, aynı zamanda kamu çıkarlarını korumak olduğu konusunda ısrar ettiler. Madencilik yasağı da dahil olmak üzere tedbirler ilk iki aylık bir süre için uygulandı, ancak bakanlar çoğunluk oyu ile 180 güne kadar uzatabilecekler.

Hükümet, geçen yıl kripto para madenciliğini askıya almanın yanı sıra, yasadışı madencilik tesislerinin operatörlerinin peşine düştü ve yeraltı kripto çiftliklerinden yüzlerce madeni para basma cihazı da dahil olmak üzere bir dizi polis baskınında donanıma el koydu.

Related posts

Uniswap (UNI) koin neden artıyor

admin

Grayscale: Bitcoin ETF’ ye Destek Yüksek  

admin

Ethereum haftalık fiyat analizi

Kripto para yazarı

Yorum Yap