Bitcoin haberleri Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Kayıp 8.000 bitcoin’ini bulmak için robot köpekleri kullanmayı hedefleyen ingiliz adam

Galler’in Newport şehrinde yaşayan IT çalışanı James Howells, 2013 yılında içinde 8.000 Bitcoin (BTC) bulunan belleği çöpe atmasıyla bir anda dünyanın gündemine oturmuştu.

8.000 bitcoin’i çöpe atan adamın yeni planı!

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin‘in rekor üzerine rekor kırmasıyla Howells, kayıp BTC’lerini bulmak için belediye meclisine yaratıcı bir teklifle gitmişti. Howells, arama çalışmalarına yardım etmeleri şartıyla diskteki 8.000 Bitcoin’in yüzde 25’ini belediye meclisine bırakacağını belirtmişti. IT uzmanı, 4 yıl boyunca Bitcoin madenciliği yaptı ve belleği çöpe atmadan önce yedeklediğinden emindi. Ancak 2017’de yaşanan halving’den sonra Bitcoin fiyatlarının 150 dolardan bin dolara ulaşmasıyla Howell yaptığı büyük hatanın farkına vardı.

An itibariyle içinde toplam değeri 190 milyon dolar değerinde 8 bin Bitcoin bulunan belleği çöpe atan talihsiz adam, kayıp hazineyi bulmak için robot köpeklerden de faydalanılacak 11 milyon dolarlık bir plan yaptığını açıkladı. Howell, şehir çöplüğünde arama yapmak amacıyla giriş izni almak için yaklaşık on yıldır uğraşıyor. Katı kuralları ile bilinen Büyük Britanya yasaları, Howell’a henüz gerekli izni vermedi. Çevre mühendisleri Howell’ın çöplükte arama yapmasının çevreye büyük zarar verebileceğini iddia ediyor. Fakat Howell, bu rüyasından asla vazgeçmedi. Yaklaşık 10 yıldır çöpe attığı hard diski bulmak için ortaya attığı fikirlerle gündemden düşmeyen Howell, yine manşetlerde yer almayı başardı.

Robot köpekler, umut oldu

Howell’ın misyonunu gerçekleştirmek için planladığı son projesi, Boston Dynamics tarafından üretilen Spot adlı robot köpekleri de içeren 11 milyon dolarlık bir plan. Howell, çöpte kaybettiği bellegi arama projesini bir iş planına dönüştürdüğünü ve iki yatırımcı firma ile anlaştığını açıkladı. Araştırma çalıştırmalarında iki Spot robot köpek kullanmayı planlayan Howell, bu robotlardan biri şarj olurken diğerinin kullanılabileceğini söyledi. Söz konusu robot köpekler aynı zamanda güvenlik kamerası ile görüntü aktarımı sağlayacaklar. Boston Dynamics, Spot robot köpekleri ilk defa 2020 yılının Haziran ayında 74 bin 500 dolara satışa sunmuştu.

Related posts

Polkadot (DOT) hızlı yükselişe hazırlanıyor

Kripto para yazarı

İspanya’ dan Metaverse desteği

admin

Santiment duyurdu ADA koin 1 dolara koşuyor

Kripto para yazarı

Yorum Yap