Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber manşet

İsrail, yasa dışı faaliyetleri engellemek için vatandaşlarını dijital ödemelere yönlendiriyor!

İsrail hükümet yetkilileri, ülkede yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek ve dijital ödemeleri teşvik etmek için nakit ödemelere daha fazla kısıtlama getirileceğini duyurdu. 

İsrailli işletmeler ve tüketiciler, ocak 2019’dan bu yana “Nakit kullanımını azaltma yasası” kapsamında nakit ödeme limitlerine tabi olarak faaliyet gösteriyor. Yetkililer bu yasa ile vergi kaçakçılığını, karaborsa faaliyetlerini ve kara para aklamayı daha kolay takip etmeyi sağlayarak, ülke vatandaşlarını ve işletmelerini dijital ödemelere kaydırmayı amaçlıyor.

Bu amaçla ülke 1 Ağustos’tan itibaren, nakit ödeme limitlerini, ticari işlemler için 1.760 dolar ve kişisel işlemler için 4.400 dolar ile sınırlandırmış durumda. Hatta kısa süre içinde, özel konutlarda 58.660 dolardan fazla nakit stoklanmasını yasaklayan başka kısıtlamaların gelmesi bekleniyor.

İsrail Vergi Dairesi (ITA) adına yasayı uygulamaktan sorumlu olduğu bildirilen Tamar Bracha, geçtiğimiz günlerde Media Line’a nakit kullanımının sınırlandırılmasının suç faaliyetinin zorluğunu artıracağını belirterek şunları söyledi.

“Amaç, piyasadaki nakit akışkanlığını azaltmak, çünkü esas olarak suç örgütleri nakde güvenme eğiliminde.”

Bu arada, nakit para işlemlerine getirilen yeni limitler, bazı otoriteler tarafından ülkede gelecekteki kripto para kabulü için iyi bir işaret olarak görülüyor.

Related posts

Polkadot fiyat analizi: DOT rallisinde hedef hangi seviye?

Kripto para yazarı

Ayçiçek alım fiyatı 3 kez değişti

admin

Blackrock, Coinbase ile Ortaklık Kurdu

Kripto para yazarı

Yorum Yap