Kripto Para Kripto Para Haber manşet

İran’dan kripto madencilerine destek

İran’daki yetkililer, yeşil güce erişimi kolaylaştırmak için kripto madenciliği endüstrisi için bazı kuralları revize etti. Lisanslı madenciler artık ülke genelinde yenilenebilir kaynaklardan üretilen elektriği daha düşük ücretlerle satın alabilecekler.

İran Enerji Bakanlığı, İslam Cumhuriyeti’nde kripto para basmaya yetkili kuruluşlar için yenilenebilir güce erişimi kolaylaştırmak için bazı kripto madenciliği düzenlemelerini değiştirdi. Yakın zamanda yayınlanan bir kararnamenin madencileri yerinde elektrik üretim kapasitelerini kullanma zorunluluğundan kurtardığını ve ülke genelinde ve ulusal şebeke yoluyla yenilenebilir kaynaklardan elektrik satın almalarına izin verdiğini açıkladı.

İran Elektrik Üretim, İletim ve Dağıtım Şirketi (Tavanir) yetkilisi Mohammad Khodadadi, madencilik işletmelerinin şimdiye kadar yalnızca aynı eyalette bulunan yenilenebilir enerji santralleri ile sözleşme imzalayabildiğini belirtti.

İngiliz iş haberleri gazetesi Financial Tribune tarafından aktarılan raporda ayrıca, İranlı şirketlerin yasal olarak temiz enerjiyle madencilik yaptığı, ülkenin elektrik şebekesini kullanmak için normal iletim ücreti alınmayacağı da ortaya çıktı.

Related posts

37 bin 500 kişiye yeni istihdam

admin

2. Kripto Varlık Yasa Tasarısı ön toplantısı gerçekleşti!

Kripto para yazarı

Duke Energy Bitcoin Madenciliğini Araştırıyor

admin

Yorum Yap