Kripto Para Kripto Para Haber

İngiltere’de kriptoyla ilgili anlaşmazlıkların sayısı artıyor

İngiltere'de kriptoyla ilgili anlaşmazlıkların sayısı artıyor

Yaklaşık 30 milyon sterlin (36.4 milyon dolar) değerinde bir hesabın mülkiyeti konusundaki bir anlaşmazlıkta karar verildi.

Uluslararası hukuk firması Pinsent Masons tarafından 4 Ağustos’ta yayınlanan bir rapora göre, Birleşik Krallık Yargı Görev Gücü’nün kripto varlıkları ve akıllı sözleşmelerle ilgili yasal çerçevesini yayınlamasından sonraki yıllarda İngiliz mahkemelerine getirilen davaların tehlikesi oldu.

Söz konusu dava

Bu dava, HDR Global Trading Ltd.’nin Yüksek Mahkemeden HDR’nin ticaret platformu BitMEX’te kurulmuş bir hesabın sahibinin Nexo’ya mı yoksa eski direktörü Georgi Shulev’e mi ait olduğuna karar vermesini istemesi sonucu ortaya çıkıyor.

Kripto para birimi veya teknoloji ile ilgili konuları içeren uzlaşma anlaşmalarının artan yaygınlığını ve bir anlaşmazlığın taraflarının yasal yetkiyi arama gerekliliğini vurguladı.

İngiltere'de kriptoyla ilgili anlaşmazlıkların sayısı artıyor

Hesapta 800’den fazla Bitcoin

Shulev’in 800’den fazla Bitcoin’i tutan ve bugün 30 milyon sterlinin üzerinde olan hesabı şirketiyle ilişkili e-posta adresini kullanarak açtığı söylendi.

Shulev, hesabı kişisel kapasitesiyle kurduğunu ve içerdiği kripto para varlıklarının bir kısmının kendisine ait olduğunu iddia etti. Ancak Nexo, hesabın bir ticari ticaret hesabı olduğunu ve içerdiği tüm varlıkların firmaya ait olduğunu iddia etti.

Sonuç olarak, Shulev ve Nexo, Yüksek Mahkeme duruşmasından önce bir anlaşmaya vardı, ancak dava üzerindeki etkisi tartışmalıydı.

Shulev, 1 milyon dolar karşılığında Nexo’ya HDR hesabına erişim, kontrol ve sahiplik verecekti

Ancak mahkeme, Shulev’in uzlaşma anlaşmasının kendisine düşen kısmını yerine getirmediğine ve Nexo’nun kurumsal ticaret hesabı üzerindeki tüm haklarından feragat ettiğine karar vererek Shulev’e Nexo 1 milyon dolarlık taksit ödemeden önce 10 milyon dolarlık kripto varlık transfer etmesine karar verdi.

Related posts

Maker (MKR) koin nedir

admin

Kripto borsasına dev yatırımcı

admin

Bankacılık devi Santander’in Brezilya’da kripto ticaret hizmetlerini başlatmaya hazırlandığı bildirildi

Kripto para yazarı

Yorum Yap