Kripto Para Kripto Para Haber MAKRO manşet

İngiltere, kriptoyu ‘tanımak ve korumak’ için mülkiyet yasalarını genişletmeyi önerdi

İngiltere, çeşitli tekliflerin ön plana çıktığı bir kripto para birimi düzenleyici çerçeve oluşturma çabalarını artırmaya devam ediyor .

Bu doğrultuda, bölgenin Hukuk Komisyonu, kullanıcıların haklarını korumak için kripto sahipliğini belirlemeye odaklanan bir danışma belgesi yayınladı. 

28 Temmuz’da yayınlanan danışma belgesi , dijital varlıkların modern toplumda önemli bir rol oynadığını vurgularken, dijitalleştirilmiş bir dünyada kripto para birimlerini tanımak ve korumak için önergeler oluşturulması gerektiğini gösteriyor .

Özetle, danışma belgesi, İngiltere’nin mülkiyet yasasının kripto para birimleri için nasıl işlediğini ve uygulanması gerektiğini gözden geçiriyor. Komisyonlar, dijital varlıkların maddi olmayan özelliklerinin, geleneksel mülkler olarak sınıflandırılmalarına izin vermediğini kabul etti. 

İngiltere’nin küresel bir kripto merkezi olma baskısı

Yasa tasarısı, bir yatırımcının iyi niyetle bir token satın alması durumunda, diğer herhangi bir tarafın iddiasından habersiz olarak, çekişme halinde tokenin mülkiyetini elinde tutma hakkına sahip olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca teklif, kripto para birimlerinin gözetimi için gereksinimlerin açıklığa kavuşturulması çağrısında bulunuyor.

Komisyon, tekliflerinin sektör için dinamik, esnek ve rekabetçi yasalar tasarlayarak İngiltere’nin küresel bir kripto para birimi merkezi olma hedefini artıracağını belirtti. 

Related posts

Kredi borçlarına yapılandırma geliyor

admin

Brezilya kripto para birimi yasasını onaylayabilir

Kripto para yazarı

ERC-20

admin

Yorum Yap