Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber

Harmoni Ağında 100 Milyon Dolarlık Hırsızlık

100 milyon dolarlık hırsızlık

24 Haziran’da, platforumun yerel tokeni ONE için oluşturulmuş bir katman olan Harmony’yi Ethereum ve Binance Chain ekosistemine bağlayan Horizon köprüsü hackerların saldırısına uğradı. One token da %10 unun üzerinde değer kaybı yaşandı.

Harmoni tarafından yapılan açıklamaya göre horizon köprüsünden 100 milyon dolarlık Ethereum‘ un çalındığı belirtildi.

Araştırmacılar Tarafından Önceden Uyarıldı

Bağımsız bir araştırmacı ve blockchain geliştiricisi Ape Dev tarafından 2 Nisan’da bir twitter hesabından bir uyarı yapılmıştı Ape Dev, bir dizi tweet’te Harmony Bridge’in güvenliğinin sadece dört sahibi olan çok imzalı bir cüzdan etrafında inşa edildiğine dikkat çekerken, sahiplerden 2′ sinin 330 milyon dolara kadar olan transferleri imzalamasını sağlayarak çok basit bir saldırı gerçekleştirmek için kullanılabileceğini belirtti.

Harmony saldırganının fikri Ape Dev’in göstergesinden mi aldığı yoksa bağımsız olarak mı aynı sonuca vardığı belirsizsizliğini koruyor. Her iki koşulda da uyarı, Harmony geliştiricilerine sistemlerini güvence altına almak için yeterli zaman vermiş olması gereken talihsiz olaydan yaklaşık üç ay önce geldi.

Siber saldırıların kripto alanında giderek daha yaygın hale gelmesiyle, çeşitli blok zinciri tabanlı platformların güvenlik standartları, muhtemelen üçüncü taraflarca artan bir düzenlilikle incelenecek ve haklı olarak.

Güvenlik Açığının Sonucu

Saldırı, 4.919 ETH değerindeki bir işlemle başlayan ve ardından 911 ile 0.0003 ETH arasında değişen birkaç küçük işlemle başlayarak 17 saat içinde yapılmış.

Saldırıdan sonra borsalar ve aynı zamanda adli makamlar bilgilendirilmiş durumda. Harmony tarafından yapılan açıklamada:

“Ayrıca borsaları bilgilendirdik ve daha fazla işlemi önlemek için Horizon köprüsünü durdurduk. Soruşturmalar devam ederken ekiplerimiz görevinin başında. Araltırma ve çalışmalarımız sonucu daha fazla bilgi edindikçe herkesi bilgilendireceğiz.

Horizon ağında yapılan işlemleri buradan görebilirsiniz. Erherscan.io

Related posts

Tinder, Metaverse’den Uzaklaşıyor

Kripto para yazarı

Visa, Bitcoin Black Kredi Kartını BAE’ de Piyasaya Sürüyor

admin

Polkadot (DOT) Koin Nedir

admin