Getir’ den İşten Çıkarma

getir

Özellikle pandemi döneminde yatırımlarını büyüten ve işleri büyüyen Getir, yüksek enflasyondan dolayı işten çıkartmaların olacağını belirtti.

9 ülkeye yayılan firmanın kurucu ortağı Tuncay Tütek, küresel boyuttaki enflasyonist koşullardan dolayı, işgücünde %14′ lük azaltmaya gidileceğini duyurdu. İşten çıkarmaların küresel boyutta olduğu, sadece Türkiye’ yi kapsamadığı belirtildi.

İşten çıkarmalar konusunda detay veren Tütek, kapsam alanında bağımsız çalışanlar olmadığını merkezi ofislerde bulunan doğrudan Getir‘ in çalışanlarının bulunduğunu belirtti. Son günlerde haberlerde işten çıkartmaların yaygın olacağı ve Getir’ in hizmetlerinde kısıtlamalar olacağı belirtiliyordu. Ancak firma yetkilisi iş modelinde bir değişikliğe gidilmeyeceğinin üzerini vurguladı.

9 ülkede faaliyet gösteriyor

Türkiye dışında İngiltere, Amerika, İspanya, Portekiz, Hollanda, Almanya, Fransa ve İtalya’ da faaliyet gösteren firmanın çalışanlarının %14′ ü 4.480 kişiye denk gelmektedir.

Pandemi döneminde sürekli yatırımlar alan ve yatırımlar yaparak diğer ülkeler yayılan şirket en son 2022 Mart ayında 768 milyon dolar yeni yatırım almıştı.

tr_TRTurkish