Bitcoin haberleri Kripto Para Kripto Para Haber manşet

El Salvador bitcoin ile turizmde rekor kırdı

ayı piyasasını umursamadılar el salvadora akın ettiler

Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, 2022’nin ilk yarısında turizm rakamlarında patlayıcı bir büyüme gördü.

El Salvador’da turizm 2022’nin ilk yarısında yükseldi. Resmi verilere göre, sadece bu yıl %82.8 artışla El Salvador’a bu yıl 1,1 milyon ziyaretçi geldi. 1 Ocak’tan bu yana  Bitcoin ( BTC ) fiyatı %50 düşse de turistler bu ülkeye akın etti.

Dünya Seyahat Örgütü‘nden gelen veriler iddiaları güçlendiriyor. El Salvador Ocak ayı itibariyle turizm bakımından bölgedeki en iyi toparlanma oranına sahip ülkelerden biri oldu.

Wall Street Journal’dan, El Salvador’un turistleri çekmek için Bitcoin üzerine yaptığı bahsin “işe yaramadığını” bildiren raporların aksine, bu yılın ilk yarısındaki ziyaretler 2019’daki toplam ziyaretleri neredeyse geride bıraktı: Altı ayda ülkeyi 1,1 milyon kişi ziyaret etti. geçen yılki toplam 1,2 milyona ulaştı.

57 binden fazla turist bekleniyor

El Salvador Turizm Bakanlığı Stratejik Projeler genel müdürü Alex Bonilla bir radyo röportajında, yaz tatili döneminde ülkenin 57.500 uluslararası turist beklediğini ve bunun 60 milyon dolar döviz getireceğini söyledi.

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiğinden beri çok sayıda bitcoin kullanıcısı ülkeyi ziyaret etti.

Bir Bitcoin analisti olan Tone Vays, El Salvador ziyareti hakkında şunları söyledi, “Dünyanın %99,9’u bu ülkenin nerede olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Belki %98’i bu ülkenin varlığından haberdar değildi. Şu an kesinlikle haritadaki yerini biliyorlar” dedi.

Related posts

EGLD Koin Nedir?

admin

Rusya, Letonya’nın gazını kesti

admin

İstanbul’da 24 yılın en yüksek enflasyonu

admin

Yorum Yap