Kripto Para Kripto Para Haber manşet Metaverse

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri, metaverse üzerinde kampüs kuruyor!

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, metaverse üzerinde kampüs oluşturarak öğrencilere sanal ders verecek.

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri, üniversitelerinin iki kampüsünün dijital kopyalarını inşa ettiğini duyurmasının ardından yakında metaverse’de ders alabilecek ve sınıf arkadaşlarıyla etkileşime girebilecekler.

Kampüsler, üniversitenin iki profesörü, MetaHKUST proje lideri Wang Yang ve Metaverse ve Bilişimsel Üretkenlik Merkezi direktörü Pan Hui’nin öncülük ettiği bir proje olan MetaHKUST’un bir parçası olacak.

Öğrenciler VR başlıkları takarak metaverse’e katılacak

Perşembe günü düzenlenen bir basın toplantısında yol haritasını açıklayan üniversite, projenin nihai olarak üniversitedeki tüm fiziksel ve sanal deneyimleri tek bir çatı altında birleştirmeyi hedeflediğini açıkladı. Öğrenciler derslerde VR başlıkları takarak gerçek nesnelerin üzerine eklenmiş veri ve bilgileri görebilecek ya da farklı kampüslerdeki sınıf derslerine katılabilecekler.

Başlangıç olarak ilk aşamada VR sınıfları, sensörler, kameralar ve görselleştirme araçlarını içeren fiziksel altyapı kurulacak. Üniversite daha sonra görüntüleri toplamak ve sanal dünya kopyalarını oluşturmak için fiziksel kampüsleri tarayacak.

Related posts

Bankacılık sektörünün karlılığı 4 kat arttı

admin

Maker (MKR) koin nedir

admin

Asya’nın en zengin kadını 12 milyar dolarını kaybetti

admin

Yorum Yap