Döviz manşet Piyasalar

Dolar 18 TL’ yi aşacak mı

Dolar 18 TL' yi aşacak mı

ABD Merkez Bankası (Fed)’in Eylül ayı toplantısında yapacağı toplantıda çıkacak faiz kararına yön verecek etkenlerden biri olan ABD tarım dışı istihdam verileri öncesinde FED yetkililerinin mesajları dikkatle izleniyor.

Dolar 18 TL, olan psikolojik dirence yakın seyrediyor. Mayıs ayı başından beri 14,80 seviyesinden yükselen değerini koruyan Dolar, 15 gündür 17,70-17,96 aralığında işlem görüyor.

dolar/tl son durum
dolar/tl son durum

Bugün açıklanacak ABD Tarım Dışı İstihdam verisi öncesinde dün 18 TL’yi test eden dolar bugün piyasalarda 17,97’den alıcı buluyor.

Faizleri temmuzda 75 baz puan artışla yüzde 2,25-2,50 bandına çeken Fed’in takviminde bu yıl Eylül, Kasım ve Aralık aylarında üç toplantısı daha bulunuyor.

ABD Tarım Dışı İstihdam verileri ne zaman açıklanacak

Bugün Türkiye Saati ile 15:30’da açıklanacak olan Temmuz ayı ABD tarım dışı istihdam verisi beklentilerin üzerinde gelirse, ABD tarafında poziitf durum doları destekler. Tarım Dışı İstihdam verisinde beklenti 250 bin.

109,29 ile temmuz ayı içinde 20 yılın yeni zirvesini gören dolar endeksi, Tayvan gerilimi sonrası yükselen risk iştahıyla birlikte dün 17:00 itibariyle 106’nın da altına geriledi.

Related posts

Ripple en iyi şirketler arasına seçildi

Kripto para yazarı

Yılsonu enflasyon tahmini yükseldi

admin

Akaryakıta çifte indirim geliyor

admin

Yorum Yap