Global Finans MAKRO manşet Yurtdışı Şirket Haberleri

Dijital reklam sektörünün düşüşü teknoloji devlerini olumsuz etkiliyor

Dijital reklam sektörü

Reklam geliri üzerine inşa edilen teknoloji devi şirketleri 2.çeyrek kazançlarını pozitif olarak açıklamasına rağmen, borsalarda zayıf görünümüne devam ediyor.

Meta ( Facebook,İnstagram), Twitter, Snap ( Snapchat ) , Google pazardaki gerileme ve ekonomik belirsizliklerin küçülen reklam gelirlerinin şirketlerinin gelirlerini olumsuz etkilediğini bildiriyor.

Google’ın reklam hacmi %69 artmasına rağmen, geliri yıldan yıla sadece %11 oranında artış gösterdi. Facebook ve Instagram’ın şirketi META’nın ilk çeyrek geliri düşüş yaşadı. META’nın gelirinin büyük kısmını reklamcılık geliri oluşturuyor.

Meta hisseleri Cuma sabahı itibariyle bu hafta başından itibaren %7 civarında düştü. Snapchat hisseleri, geçen hafta 2.çeyrek kazancını açıkladıkdan sonra %25’ten fazla düştü.

Dijital reklamcılık endüstrisi pandeminin başlangıcında kısa bir düşüşten sonra, reklam verenler ekran başında daha fazla zaman harcayan tüketicilere ulaşmak için dijital reklamlara para aktarmaya başladı. Geçen yıl bu zamanlar Meta ve Snap, üç aylık satışların önceki yıla göre ikiye katlandı ve Google’ın %62 büyüdü.

Related posts

Balinalar bu altcoini biriktirmeye devam ediyor

Kripto para yazarı

Shiba Inu Team merakla beklenen oyunun adını açıkladı

Kripto para yazarı

Borsa kapanışı yükselişle tamamladı

Kripto para yazarı

Yorum Yap