Ekonomi Türkiye manşet Türkiye Ekonomi Haber

Dar gelirliye müjde! 81 ilde konut projesi

toplu konut projesi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için 81 ilde başlayacak toplu konut projesinin müjdesini verdi.

Çevre Bakanı Murat Kurum, asgari ücretlinin dahi ev sahibi olabilmesi için başlatılacak toplu konutların detaylarının Ağustos ayında Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacağını belirtti.

Yükselen konut fiyatları ve konut kiralarından dolayı özellikle büyük şehirlerde barınma sorunları ortaya çıktı. Bakan Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini hayata geçireceklerini, projenin asgari ücretli şartlarda çalışanların da ev sahibi olabileceği koşullarda olacağını kaydetti.

Bakan Kurum yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.

“Vatandaşımızın kira öder gibi ev sahibi olacağı bir proje olacak. İnşallah ağustos ayında Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini Cumhurbaşkanımızın büyük bir müjdeyle paylaşacağız. Böylece alt gelir grubu, gençlerimiz, emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz ayrılan kontenjanla bundan istifade edebilecekler. Bursa’da da bu anlamda büyük bir proje başlatmış olacağız. Hem kentsel dönüşüm hem de sosyal konutla birlikte Bursa’da bu projenin bir parçası olacak. Vatandaşlarımız 20 yıla varan ödeme süreleriyle bundan faydalanabilecek.”

Related posts

IMF küresel büyüme hedefi düştü

admin

Binance bu 21 altcoini içeren büyük duyuruyu yaptı!

Kripto para yazarı

Güney Kore kripto yoluyla vergi kaçıranlara katı önlemler

Kripto para yazarı

Yorum Yap