Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Çöken kripto para şirketlerine yatırım yapanların zararı karşılanacak Mı? ABD’li kurum açıkladı!

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) koruması, kurum tarafından Cuma günü yayınlanan yeni bir bilgi notuna göre, kripto para şirket iflasları için geçerli değil.

FDIC, kripto para şirketlerinin varlıklarının kurum sigortası kapsamında olmadığını bildirdi. Yaptığı basın açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bazı kripto para şirketleri tüketicilerine kripto ürünlerinin FDIC mevduat sigortası kapsamına uygun olduğu yönünde yanlış beyanlarda bulundu. Bu tür beyanlar yanlıştır ve tüketicilerin mevduat sigortası konusunda kafa karışıklığına neden olabilir ve tüketicilere zarar verebilir.”

FDIC ve ABD Merkez Bankası’nın kripto firması Voyager Digital’e mevduat sigortası iddiaları nedeniyle ortak bir durdurma ve reddetme mektubu yayınlamasından bir gün sonra geldi.

Mektupta, Voyager’ın tüketicilere FDIC sigortalı olduğunu ve Voyager’a yatırım yapan müşterilerin FDIC sigorta kapsamına gireceğini öne sürdüğü belirtildi. FIDC ve Federal Rezerv, “Bu beyanlar yanlış ve yanıltıcıdır” diye yazdı.

Related posts

Reel sektör kamu bankaları ile buluşuyor

admin

Coinbase 3 altcoini listeleyeceğini duyurdu

admin

Lazarus, kripto şirketlerine sahte iş başvurusu yapıyor

Kripto para yazarı

Yorum Yap