Bitcoin haberleri Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber manşet

“Büyük satış riski” Bitcoin ve altcoinler bu haberlerle düştü!

Bitcoin ve altcoin projeleri, geçtiğimiz 24 saat içerisinde ivme kaybetti. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyareti öncesinde yeniden baskı altına girdi. Bu sırada, ABD ile Çin arasındaki gerilimi artırıyor. Ayrıca, 200 milyon dolarlık Nomad hack’i ve 300 milyon dolarlık Forsage piramit dolandırıcılığı da piyasalarda baskı yarattı.

Bitcoin ve altcoin’ler son gelişmelerden etkilendi

Çin Komünist Partisi’nin gazetesine göre, Çin hükümeti “askeri eylemler de dahil olmak üzere önlemler” hazırlıyor. Beklenen tartışmalar ve tırmanışların bir sonucu olarak trader’lar, artan volatilite ile karşılaştı. Bu volatil piyasanın ortasında piyasadan sermaye çekmeye başladılar. Ayrıca, açığa satış (short) pozisyonlarını artırdılar. Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saatte yüzde 2 düşüşle 22.866 dolardan işlem görüyor. Öte yandan Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 6 düşmüş durumda. Şu anda kilit psikolojik seviyenin üzerinde, 1.583 dolardan işlem görüyor.

Gerilimler fiyatları düşürdü

Artan gerilimler, aralarındaki korelasyon nedeniyle borsa ve kripto piyasasını aynı anda düşürdü. Yani, sermaye piyasalarının düşmesine neden oluyor. Kripto piyasa değeri, piyasa duyarlılığının kaymasıyla son 24 saat içinde yüzde 3 düştü. Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte neredeyse yüzde 2 düştü. Fiyat, 200 haftalık hareketli ortalama (WMA) seviyesi olan 22.8 bin dolara yaklaştı. Uzmanlara göre BTC fiyatı kilit seviyenin altına düşerse, 20 bin dolara düşüş görülebilir.

Öte yandan Ethereum (ETH) fiyatı, 1500 dolarlık kilit psikolojik seviyenin üzerinde. Ancak yüzde 6 oranında düştü. ETH’nin 1.500 dolar seviyesinin altına düşmesi, uzmanlara göre, satış riskleri taşıyor.

Ayrıca, SEC, bireysel yatırımcılardan 300 milyon dolardan fazla para toplayan Forsage piramit şemasını yürüttüğü iddiasıyla 11 kişiyi suçladı. Birçoğuna göre, bu iki olay da kripto piyasası üzerinde baskı yaratıyor. Traderlar, artan volatilitenin ortasında piyasadan veya short pozisyonlarından sermaye çekmeye başladılar.

Related posts

Avrupa’da enflasyon rekor kırdı

admin

OECD ülkeleri enflasyon oranları açıklandı

admin

İtalya’nın kredi notu görünümü düştü

admin

Yorum Yap