Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Brezilya kripto para birimi yasasını onaylayabilir

Brezilya kripto para birimi yasasını bu hafta onaylayabilir

Brezilya’daki Temsilciler Meclisi’nin bu yılın başlarında tanıtılan bir kripto para yasasını onaylaması bekleniyor. Brezilya kripto para birimi yasasını bu hafta onaylayabilir.

Meclisteki federal hükümetin lideri Ricardo Barros’a göre, yasa tasarısı tartışılmaya hazır, ancak konsey diğer yasa tasarılarını tartışmaya hazır olduğu için oylanabileceğine dair bir rapor yok.

Kripto Para Birimi Yasası bu hafta tartışma gündeminde

Brezilya, kripto para varlıklarını ve sanal varlık servis sağlayıcılarını (VASP’ler) düzenlemeye yaklaşıyor. 4.401/2021 sayısı ile tanımlanan kripto para birimi faturası, bu hafta ele alınacak. Rapor, tasarının bu hafta oylanabileceğini belirten Federal Hükümetin Kongre Meclisi Vekili Başkanı Ricardo Barros tarafından yapıldı.

Brezilya kripto para birimi yasasını bu hafta onaylayabilir
Brezilya Temsilciler Meclisi

Bununla birlikte, kripto para birimi tasarısı nihayet oylanır ve onaylanırsa, nihai yaptırımı için Başkan Jair Bolsonaro’ya gönderilmesi gerekecek.

Brezilya’da kripto para birimi düzenlemesi arka planı

Yerel basına göre, kripto para birimi faturası bu hafta sonu Oda Yardımcısı tarafından gözden geçirilmek üzere sunulabilir. Bu projenin Brezilya kurumlarında biraz karmaşık bir geçmişi var. 

Proje, Brezilya Senatosu tarafından Nisan ayında onaylandı ve konuyla ilgilenmek için tek bir düzenleyici oluşturarak kripto para birimi borsalarını düzenlemeyi amaçlıyor.

Aynı şekilde proje, kripto para madenciliğini yasallaştırıyor ve madencilik çiftliklerinin kurulması için %100 yenilenebilir enerji kullanan yeşil projeler sunan madencilik kurumlarına vergi muafiyeti kuralları getiriyor.

Related posts

ABD’den Rus metal sektörüne yaptırım

admin

Kripto borsasına dev yatırımcı

admin

TÜİK: Yıllık enflasyon yüzde 79,6

admin

Yorum Yap