Kripto Para Kripto Para Haber MAKRO manşet

Bitcoin yüzde 8 yükseldi, market değeri 1 trilyon doları aştı

bitcoin ne olur

Dün akşam FED’in faiz kararının piyasadaki beklenti ile paralel olmasından dolayı kripto para piyasası rahat nefes aldı.

Bitcoin 21.250 dolardan başladığı günü yüzde 8’e yakın artışla 22.953 dolardan kapattı. Total market değeri 1,03 trilyon dolar değerine ulaştı. Altcoinlerin en büyüğü olan ve hareketleir ile altcoin lere yön veren Ethereum (ETH)’ da yüzde 12,67 yükseliş kaydetti.

Gelecek 2 ay boyunca FED’in para kurulunun toplantısının olmaması, piyasalarda bir rahatlamaya yol açtı. Kripto paralar artık faiz kararına değil, SEC’den ve ABD’li yöneticilerden gelecek haberlere odaklanmış durumda.

Önümüzdeki süreçte Bitcoin ve kripto paraların hareketlerine yön verecek konuların başında kripto para şirketlerin yaşadıkları sıkıntıların altından kalkabilmesi, SEC’in Coinbase denetimin sonucu, enerji fiyat hareketleri, Rusya-Ukrayna savaşı gibi gündem maddeleri olacak.

Teknik olarak

Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkmaya çalışıyor, 23.300 üzerinde gün kapattığı sürece 50 günlük ortalama direncini geçmiş olacak. 19 Temmuz’da 23400 dolarla günü kapatan Bitcoin tutunamamış tekrar 21-23 bandına dönmüştü.

FED kararından sonra güçlü alımlar devam ettiği takdirde, önünde ilk hedef olarak 28 bin dolar bulunuyor.

Related posts

İspanya’ dan Metaverse desteği

admin

Tesla’nın Bitcoinlerini satmasının sebebi

admin

Bitcoin üretim maliyeti 13 bin dolara düştü

admin

Yorum Yap