Bitcoin haberleri Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Bitcoin madencilerin zararı 4 yılın en yüksek seviyesine çıktı

Bitcoin (BTC) madencileri, piyasadaki durgunluk nedeniyle borç ve yüksek işletme maliyetlerinden zarar gördü. Ancak BTC fiyatı tekrar yükselirse bu durum değişebilir.

Bitcoin madencilerinin dengesi 4 yılın en yüksek seviyesine ulaştı . En son Glassnode verilerine göre rakamlar 1.845.303 BTC’yi geçti. Çinli madencilerin 2021’deki büyük çıkışından devam eden ayı piyasasına kadar BTC ağının madencileri, kârlılıkta bir değişim de dahil olmak üzere birçok zorluk yaşadı. Ancak görünüşe göre yine “tutuyorlar”. Küçük aksiliklere rağmen, madencilik adreslerinde tutulan toplam arzın yörüngesi, yılın başından bu yana istikrarlı bir şekilde arttı.

Büyük fiyat düşüşü, madencileri olası hasarı en aza indirmek için varlıklarını elden çıkarmaya sevk etti. Yıllar süren birikimden sonra, bu ağın katılımcıları hisselerinin önemli bir bölümünü sattı.

Aslında, bir avuç kamu madenci Mayıs ayında yaptıklarından daha fazla BTC satıyor. Core Scientific gibi büyük oyuncular , hayatta kalmak için BTC stoklarından ayrılmak zorunda kaldı. kötü piyasa koşullarında.

Bir zincirleme etki olarak, ASIC’lerin fiyatı da etkilenir. Bitcoin madenciliğinin kârsızlığı, birçok madencinin madencilik donanımlarını indirimli olarak satmasına neden oldu.

Bu süre zarfında madencilerin, bir kapitülasyon olayı nedeniyle artan satış baskısı korkularının fiyatları kısa vadede daha da aşağı çekebileceği dağıtım aşamasında oldukları söyleniyor. Bununla birlikte, trendde görülen en son geri dönüş, Bitcoin için yükseliş olabilir.

Related posts

Vego girişim, 100 milyon tl değerleme üzerinden yatırım aldı

admin

Cypherpunk Bitcoin ve Ethereum Sattı

admin

AAVE Koin Nedir, Kullanım Amacı

admin

Yorum Yap