Bitcoin haberleri Kripto Para Kripto Para Haber manşet

Avrupa Merkez Bankası’ndan bitcoin (BTC) raporu!

AMB, bitcoin ve stablecoinlerin sınır ötesi ödemeler için en kötü seçenek olduğunu düşünüyor.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri hayatımızdaki yeri daha da sağlamlaşıyor. Hatta günlük hayatta yaptığımız bazı alışverişlerimizde BTC ve başka kripto paraları kullanabiliyoruz. Bu gelişmeler yaşanırken dünyada kripto paraların ve stablecoinlerin sınır ötesi ödemelerde de kullanılabileceğini konuşuluyor.

Ancak Avrupa Merkez Bankası yakın tarihte yayınladığı bir raporda bitcoin ve stablecoinlerin sınır ötesi ödemeler için bir seçenek olamayacağını söyledi.

AMB, bitcoin ve stablecoinleri “sınır ötesi işlemlerin maliyetini ve azaltmak ve daha ucuz olmasını sağlamak için en kötü seçenek” olarak nitelendirdi.

BTC ve stablecoinlerin küresel ödeme sorunlarını çözemeyeceğini savunan AMB, devlet destekli dijital para birimlerinin (CBDC) sınır ötesi işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin’in Proof of Work (PoW) sistemini kullanması, suçlar için yaygın kullanımı ve aşırı volatil yapısı BTC’yi sınır ötesi ödemeler için en kötü seçenek yapıyor.”

Euro’yu ulusal para birimi olarak kullanan 19 Avrupa ülkesinin sınır ötesi ödemelerde CBDC’leri tercih etmesinin ülkeler için daha iyi sonuçları olacağını düşünen AMB, CBDC’lerin forex borsalarıyla daha fazla uyum göstermesi nedeniyle sınır ötesi ödemeler için daha uygun olarak görüyor.

Related posts

Elon Musk Twitter’ı almak için şart koydu

admin

XRP balinalarında dev hareketlilik oluyor

Kripto para yazarı

Uruguay Merkez Bankası, tasarruf odaklı kripto para birimi ürünleri nedeniyle Binance’i çağırdı

Kripto para yazarı

Yorum Yap