Altın manşet Piyasalar

Altın için ŞOK tahmin, altın almak için son şans

altın

Altınla ilgili tahminleri tutan uzman açıkladı: sene sonu gram altın 1200-1400 TL arasında olacak. Gram altının 1000 tl seviyesindeki durumu için “bu son şans” dedi.

Altın yatırımcıları, FED’in faiz açıklamasının ardından Ons Altın’da yukarı yönlü ivmenin devam etmesini bekliyor. Dolar endeksinin düşüş eğiliminde olması emtia ve değerli madenlerin fiyatlarını yukarı doğru çekiyor.

Altın ve para piyasaları uzmanı olan İslam MEMİŞ, FED toplantısı sonrası yaptığı değerlendirmede;

“Gümüş ve altın fiyatları yatırımcısı şunu çok iyi görüyor. Son bir yılda ciddi baskı altındaydı. Bu kadar risk varken, resesyon riski varken, baskı altında olması, fiyatların düşük olduğu biliniyor. FED’in beklentisi fiyatlanmıştı. Ons altın dün 1760 devamında 1780, aslında hedef 1800 dolar seviyesi. Yükselişler devam ederse ilerisine bakacağız.”

Ons Altın ne olur

Altın yatırımcıları Ons Altın’ın fiyatınının nerelere kadar gidebileceğini merak ediyor. 1765 dolardan işlem gören ons altının yıl sonunda gideceği 2000 dolar üzerinden işlem görecceği tahmin ediliyor.

Memiş değerlendirmesinde, ABD teknik resesyonunun daha fiyatlanmadığının altını çiziyor.

Gram altın için son şans

İslam Memiş, gram altın için 1000 TL altının alım fırsatı olduğunu belirtirken,

“Gümüş ve altın fiyatları yatırımcısı şunu çok iyi görüyor. Son bir yılda ciddi baskı altındaydı. Bu kadar risk varken, resesyon riski varken, baskı altında olması, fiyatların düşük olduğu biliniyor. FED’in beklentisi fiyatlanmıştı. Ons altın dün 1760 devamında 1780, aslında hedef 1800 dolar seviyesi. Yükselişler devam ederse ilerisine bakacağız.” dedi.

Related posts

A101 dijital katılım bankası kuruyor

admin

Deniz Yatırım THY hedefini yükseltti

Kripto para yazarı

Binance Ceo’su CZ ve Michael Saylor: Bitcoin boğaları geri dönüyor!

Kripto para yazarı

Yorum Yap