Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber manşet Türk Şirketlerden Haberler

Akbank bu kripto borsasını satın alabilir

Akbank bu bitcoin borsasını satın alabilir

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Akbank, bitcoin borsası satın almaya hazırlanıyor. İsmi açıklanmayan 2 kaynaktan geldiği iddia edilen olay, Türk kripto camiasında büyük heyecan yarattı.

Akbank bu kripto borsasını satın alabilir

lgili iddiayı gündeme getiren iki kaynak, bir finans platformuna konuştu. İki kaynağa göre Akbank, bitcoin borsası Stablex’i satın almak istiyor. Hatta iki şirket arasındaki görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor.

BTC borsası ile Akbank arasındaki etkileşim yeni bir şey değil. Nitekim ilk etkileşim 2021 yılının Mayıs ayında ortaya çıktı.

2011-2017 yılları arasında Akbank COO’su olarak görev yapan Turgut Günay ile ilgiliydi. 2011 yılında Akbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Günay, görevinden ayrılma kararı aldı.

Günay mayıs 2021’de bitcoin borsası Stablex’in CEO’su olarak göreve başladı. Dolayısıyla Günay ile Akbank arasındaki ilişkinin iddiaların arkasında olması kuvvetle muhtemel.

Türkiye’de kripto paranın benimsenmesi artıyor

Son raporlara göre Türkiye’de kripto para ile ticaret yapan 8 milyonun üzerinde kullanıcı var. Ancak kriptoları duyanların sayısı 2021’e göre %11 arttı. Sadece bu değil. Kripto para birimlerini karlı bulanların sayısı da her yıl artıyor.

Ayrıca Türk yatırımcıların fonlarını yatırdıkları kripto paralar da dikkat çekiyor. Türkiye’de kripto yatırımcılarının favori kripto para birimleri arasında Bitcoin lider konumdadır. Bitcoin’i Ethereum, Dogecoin, Tether ve BCH gibi altcoin projeleri takip ediyor.

Akbank bu kripto borsasını satın alabilir

Kripto para birimleri, özellikle gelişmekte olan ülkelerde geniş bir yatırımcı tabanı buluyor. Bu ülkelerde yaşayan insanlar kripto paraları gelir elde etmenin ve enflasyona karşı korunmanın bir yolu olarak görüyor.

Related posts

Batının Rusya ve Türkiye işbirliği endişesi

admin

TL kredi kullanarak Döviz kredileri kapatıldı

admin

İflas edenler arasına Celcius da katıldı

admin

Yorum Yap