Kripto Borsa Haber Kripto Para Kripto Para Haber

ABD bankacılık düzenleyicisi, bankalara mevduat sigortasıyla ilgili kafa karıştırıcı kripto iddialarını engelleme talimatı verdi

Amerika Birleşik Devletleri bankacılık düzenleyicisi Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), müşterilerin kripto para birimleriyle ilgili kafa karışıklığını azaltmak amacıyla bankalara yeni bir belge yayınladı.

29 Temmuz’da yayınlanan danışma belgesinde FDIC , müşterilerin kripto para birimlerine yatırım yaptıklarında paralarının ne kadar güvenli olduğunu anlama konusunda kafalarının karışabileceğinden endişe duyduğunu belirtti.

FDIC’ye göre, danışmanlık esas olarak hem sigortasız kripto ürünleri hem de sigortalı banka mevduat ürünleri sunan şirketleri hedefliyor. Ajans, bankaların özellikle bir çöküş durumunda, müşterilerin hangi fonlarının sigortalanacağını anlamalarını sağlamaları gerektiğini vurguladı.

Bankalar kripto şirketlerini takip edecek 

Yeni danışmanlığın bir kısmı, bankaların kripto şirketlerini onaylamasını ve izlemesini gerektiriyor, böylece mevduat sigortasının kullanılabilirliğini yanlış beyan etmiyorlar. Böyle bir durumda, FDIC bankaları herhangi bir yanlış beyanı gidermek için gerekli önlemleri almaya çağırdı.

Related posts

Deutsche Bank Bitcoin Yıl Sonu Tahmini 28 bin

admin

Ünlü analist, satın aldığı altcoini açıkladı

Kripto para yazarı

Haftanın en çok aranan 5 kripto parası

Kripto para yazarı

Yorum Yap