Kripto Para Kripto Para Haber manşet

2. Kripto Varlık Yasa Tasarısı ön toplantısı gerçekleşti!

”2.Kripto Varlık Yasa Tasarısı Ön Hazırlık Toplantısı”, 29 Temmuz 2022 ‘de Bahçesehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi desteğiyle gerçekleşti.

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de kripto paraların düzenlemesi ile ilgili çalışmalar son hız devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi 11 Şubat 2022’de Ankara’da 1. Kripto Varlık Yasa Tasarısı gerçekleşmişti ve çalıştay raporu daha sonra kamuoyu ile paylaşılmıştı.

2. Kripto Varlık Yasa Tasarısı Ön Hazırlık Toplantısı adıyla düzenlenen ikinci toplantıya ise, 29 Temmuz 2022 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ev sahipliği yaptı. Blockchain ekosisteminden birçok tanınmış uzman, hukukçu ve akademisyen toplantıya katılım sağladı.

İlk çalıştay öncesi neler olmuştu hatırlayalım

2022 Ocak ayında kripto varlıklar ile ilgili bir yasa tasarısı Twitter’dan kamuoyuna sızdırılmıştı. Söz konusu yasa tasarısındaki maddelerin, blockchain ekosistemine bir fayda sağlamayacağı aksine zarar vereceği konusunda hemfikir olan sektörün tanınmış isimleri, Twitter Space yayınında bir araya geldi.

Twitter Space yayınındaki yoğun katılım, hükümet yetkililerini bu konuda harekete geçirdi ve yasa tasarısı ile ilgili görüşlerini almak için sektör temsilcilerinden oluşan bir grubu meclise davet ettiler. Ardından hükümet yetkilileri, sızdırılan kripto varlık yasa taslağının gerçeği yansıtmadığına yönelik açıklamalar yaptılar.

Çalıştay öncesinde ve sonrasında aktif şekilde toplantılara katılım sağlayan gruplarla beraber 50 sayfalık bir rapor oluşturuldu ve Türkiye’nin önde gelen sektör çalışanları tarafından katkı sağlanan bu rapor meclise sunuldu.

29 Temmuz 2022 ‘de ise 2.Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı, Bahçesehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi desteğiyle gerçekleşti. Toplantıda Prof. Dr. Kadir Emre GÖKYAYLA; ekosistemin gelişmesi için desteklerini esirgemediklerini ve kripto varlıkların sadece paradan ibaret olmadığını dile getirerek, teknoloji okuryazarlığını destekleyici nitelikte bir konuşma yaptı.

Related posts

BlackRock, ABD Müşterileri için Spot Bitcoin Private Trust’ı başlattı

Kripto para yazarı

1 Litecoin madenciliği ne kadar sürer?

Kripto para yazarı

Metaverse Arsa Nereden Alınır

admin

Yorum Yap